Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat Warszawa Prawo Spadkowe - trudny przypadek
04-25-2018, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-25-2018 przez formasster.)
Adwokat Warszawa Prawo Spadkowe - trudny przypadek
Poszukuję kancelarii adwokackiej albo adwokata w Warszawie która pomoże mi w sprawie uregulować powiedzmy przyszłe sprawy spadkowe. Sytuacja jest skomplikowana dlatego potrzebny jest dobry i kreatywny adwokat

Przy okazji może ktoś wpadnie na pomysł jak rozwiązać taki problem ,który dręczy mnie od paru lat.....sprzedałam mieszkanie,uzyskane pieniądze dałam na dom,który kupowałam z partnerem...on kupił dom na siebie...obecnie jest jedynym właścicielem....ślubu nie planujemy...mam 3 córki...jedną z partnerem...on ma z poprzedniego związku swoje dzieci....boję się ,że moje córki zostaną w przyszłości na ulicy...albo z długami...jak mogę uregulować tę sytuację...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-25-2018,
RE: Adwokat Warszawa Prawo Spadkowe - trudny przypadek
Z trudnymi sprawami spadkowymi w Warszawie skieruj się do tej kancelarii http://sprawy-spadkowe.warszawa.pl

Sama sytuacja którą Pani opisuje w świetle prawa w razie gdyby cokolwiek stało sie teraz partnerowi ustawowymi spadkobiercami beda: jedna córka (ta której ojcem jest partner) i dzieci z poprzedniego małżeństwa. Pani dwie córki nie byłyby w ogóle spadkobiercami jak również Pani. Co do długów,zarówno korzysci finansowe czyli w tym przypadku dom jak i ewentualny dług wchodzą w skład spadku. Nie mozna "wziąć" domu a długi odrzucić. Mozna przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza,wówczas dziedziczymy do wysokości ewentualnych korzyści
04-25-2018,
Należało by wyegzekwowac przepisania domu na siebie, chyba nie widzę innego rozwiązania
04-25-2018,
Tu faktycznie potrzebny kreatywny prawnik
04-25-2018,
no właśnie tego się obawiam...a czy partner może zapisać cały spadek na naszą córkę ?....my tu mieszkamy razem..włożyłam tu swoje pieniadze i nadal łożę...więc dlaczego miałabym to stracić albo skrzywdzić dzieci za swoją niewiedzę...
04-25-2018,
Moze spisać testament i ustanowić jedyna spadkobierczynią córkę,ale pozostałym dzieciom jako spadkobiercom ustawowym będzie przysługiwać prawo do zachowku. Chyba ze pozostałe dzieci zostaną wydziedziczone
04-25-2018,
Sprawa prosta. Notatiusz i sprawa zalatwiona. A najlepiej to Modlić sie...
04-25-2018,
dla mnie o tyle to wszystko trudne,bo boję się rozmowy z partnerem,,przechodziłam już to w przeszłości..upomniałam się o swoje to poprostu mnie wyrzucił...teraz wrociłam i cicho siedzę,ale chcę sprawy uregulować...
04-25-2018,
zawsze jakos bedziesz w stanie udowodnic ze mialas wklad finansowy w ten dom ale to zazwyczaj trwa bardzo dlugo wiec najlepiej porozmawiac i zalatwic, choć nie chcialabym byc zle odebraa ale nauczona wczesniejszymi doswiadczeniami powinnas zadbac o to od razu. Chyba tutaj jednak będzie w grę wchodziła jakaś sprawa sądowa w razie czego ale to musisz już porozmawiać z adwokatem
04-25-2018,
Cóż. Teraz działaj chociaż
Jakoś przekonaj partnera i nie daj się omamic. Tym bardziej że duży wkład swój miałaś. I jak mógł cie wyrzucić? Meldunku nie masz?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS