Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat Warszawa Prawo Spadkowe - trudny przypadek
04-25-2018,
RE: Adwokat Warszawa Prawo Spadkowe - trudny przypadek
Bez chęci zmiany i uregulowania tego stanu przez partnera/właściciela domu raczej cieżko będzie cos zdziałać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-25-2018,
Uczciwiej byłoby współwłasność pomiędzy obojgiem i testament na wspólną córkę. Pozostaje tylko kwestia powodów wydziedziczenia pozostałych członków rodziny. Irytuje mnie ten obowiązek podawania tych powodów, skoro jako wlascicielka mam kaprys jedną osobę obdarować, to dlaczego mam się tłumaczyć z pominięcia pozostałych?
04-25-2018,
Ale jak współwłasność ? Darowizna ? Testament jest a potem go nie ma albo jest nastepny ale innej treści ....Co z byłymi partnerami obojga ? W kontekście dzieci, zwłaszcza właściciela nieruchomości. ? Znając życie właściciel domu żadnych zmian nie chce ...
04-25-2018,
Dokładnie. Trzeba wrócić do początku i do autorki pytania,porozmawiać z partnerem. Dopiero jak wykaże chęć zmiany mozna myśleć co zrobić dalej. Ale bez jego chęci nie ma co gdybać,bo to sensu za dużego nie ma. Za jego plecami i bez jego zgody i tak nic sie nie zrobi
04-25-2018,
Chodzi mi o sam fakt konieczności wydziedziczenia innych, po co pisać w testamencie przykre rzeczy o bliskich jak np niewdzięczność, brak opieki na starość itp tak jakby nie było rzeczywistego prawa do wyznaczenia tylko jednego spadkobiercy. A testament, liczy się ten z ostatnią datą, w czym problem?
04-25-2018,
Póki co stan jest taki, że na okoliczność śmierci partnera autorka postu i jej dwie córki zostają na lodzie. Tutaj tylko adwokat z dużym doświadczeniem w temacie może coś podpowiedzieć
04-26-2018,
no i tak jest...dopóki mieszkał u mnie było oki...jak wyjechaliśmy w jego strony...wszystko runęło...mam wrażenie na teraz że to co odebrała mu jego żona ,to on odkuł się na mnie i pomalutku odbierał mi wszystko,aż zostałam na ulicy...był silniejszy finansowo ,adwokat itp....ja się poddawałam bo naprawde nie miałam sił...przez 3 lata jeżdziłam po sądach ....chcę to wszystko naprawić ale nadal boję się wrócic do tematu...
04-26-2018,
Padł pomysl odzyskania nakładów?. Gdyby z dziećmi miała gdzie mieszkać, to to byłoby najlepszym rozwiązaniem. Niestety tutaj też jest zależna.
04-26-2018,
Odzyskanie nakładów - pozew ?
04-26-2018,
Chodzi o odzyskanie niemałych kwot, przecież musi być ślad przekazanych pieniędzy ze sprzedaży mieszkania partnerowi. To za duża kwota aby to przekazać np w reklamówce, raczej był przelew albo na konto partnera albo bezpośrednio do sprzedającego dom.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS