Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat od prawa pracy Warszawa Odszkodowanie za zwolnienie
04-24-2018, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-24-2018 przez Felisja.)
Adwokat od prawa pracy Warszawa Odszkodowanie za zwolnienie
mam wielka prosbe, chcialabym zlozyc do sadu pozew o odszkodowanie ale nie wiem jak to uzasadnic,chodzi o to ze zostalam zwolniona z pracy w 3 miesiacu ciazy a wiem ze prawo w tym momencie mnie chroni,zlozylam juz pozew o przywrocenie do pracy ale też pisała mi to znajoma więc nie wiem czy dobrze.nie wiem na jakiej podstawie moge sie starac o odszkodowanie.

Zdecydowałam, że wezmę do sprawy adwokata proszę o informację która kancelaria w Warszawie jest dobra w prawie pracy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-24-2018,
RE: Adwokat od prawa pracy Warszawa Odszkodowanie za zwolnienie
Czy pozew o przywrócenie do pracy został złożony do sądu pracy...jeżeli tak, to w sumie trzeba czekać na termin rozprawy...
04-24-2018,
Ważną sprawą jest to, że nie każda umowa o prace gwarantuje ochronę przed zwolnieniem i możliwość przedłużenia umowy do dnia porodu. Dotyczy, to umów na okres próbny do 1 mc i umowy na zastępstwo.Gdy pracownik jest szczególnie chroniony przed zwolnieniem (np. kobieta w ciąży przysługuje mu również po przywróceniu do pracy, wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy, tj. od zwolnienia do ponownego zatrudnienia.
04-24-2018,
zdaje się że umowy zlecenie to też nie obejmuje
04-24-2018,
umowa zlecenia, to umowa cywilnoprawna nie jest regulowana przepisami prawa pracy...kodeks cywilny nie przewiduje ochrony kobiet w ciąży.
04-24-2018, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-24-2018 przez Felisja.)
Mialam umowe o prace na pol etatu na czas okreslony (na rok ) zlozylam pozew o przywrocenie do pracy do sadu pracy. ale wiem ze moge tez rzadac odszkodowania dlatego chcialam zapytac na jakiej podstawie moge je zlozyc i jak uzasadnic. Do tego jest jeszcze kwestia pewnych spraw u mnie w pracy o których dotyczas nie mowiłam ale myślę, że teraz warto o tym będzie wspomnieć jak np mobbing i próby molestowania a zwolnienie jest też poniekąd odwetem

Jest to dość skomplikowana sprawa dlatego oprócz porad potrzebuję też namiar na dobrego adwokata od prawa pracy i to dość pilnie
04-24-2018,
Proponuję udać się do tego adwokata http://www.adwokat-prawo-pracy.net - Sosnowski jest podobno bardzo dobry w tych tematach, osobiście nie znam ale kilka osób już go polecało.

W takich sprawach należy dokładnie podać wszelkie informacje odnośnie zawartej umowy o pracę itp. aby móc określić na tej podstawie jakie przysługują prawa...w przypadku ubiegania się o odszkodowanie należy odnosić się do art.44-51 Kodeksu Pracy w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę oraz art. 56-61 Kodeksu Pracy w razie niezgodnego z prawem rozwiązania przez pracodawcę umowy o pracę bez wypowiedzenia.Powyżej jest podpięty post z Kodeksem Pracy proszę przeczytać te artykuły a przede wszystkim art 50 § 3.3) i § 5. Jeżeli była zawarta umowa o pracę na czas określony i w przypadku takiego nieprawnego zwolnienia pracownicy w ciąży przysługuje też przywrócenie do pracy.
04-24-2018,
zwolniona zostalam z art.30 par.1 pkt.2 KP za wypowiedzeniem
04-24-2018,
Zgodnie z art. 177 § 1 k.p. w okresie ciąży pracownicy pracodawca nie może wypowiedzieć jej umowy o pracę...wiec takie wypowiedzenie nie jest zgodne z prawem. Chyba, że nie wiedział o ciąży ale nawet jakby się okazało, że w po wręczeniu wypowiedzenia pracownica jest w ciąży i tak przysługuje jej ochrona z art 177 ponieważ z chwilą stwierdzenia stanu ciąży w okresie wypowiedzenia wypowiedzenie staje się bezskuteczne.
04-24-2018,
wiedziala od samego poczatku Wink dziękuję za namiary na adwokata, będę mocno działała w tej sprawie
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS