Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat od prawa pracy Warszawa Odszkodowanie za zwolnienie
04-24-2018,
Adwokat od prawa pracy Warszawa Odszkodowanie za zwolnienie
mam wielka prosbe, chcialabym zlozyc do sadu pozew o odszkodowanie ale nie wiem jak to uzasadnic,chodzi o to ze zostalam zwolniona z pracy w 3 miesiacu ciazy a wiem ze prawo w tym momencie mnie chroni,zlozylam juz pozew o przywrocenie do pracy ale też pisała mi to znajoma więc nie wiem czy dobrze.nie wiem na jakiej podstawie moge sie starac o odszkodowanie.

Zdecydowałam, że wezmę do sprawy adwokata proszę o informację która kancelaria w Warszawie jest dobra w prawie pracy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-24-2018,
RE: Adwokat od prawa pracy Warszawa Odszkodowanie za zwolnienie
Czy pozew o przywrócenie do pracy został złożony do sądu pracy...jeżeli tak, to w sumie trzeba czekać na termin rozprawy...
04-24-2018,
Ważną sprawą jest to, że nie każda umowa o prace gwarantuje ochronę przed zwolnieniem i możliwość przedłużenia umowy do dnia porodu. Dotyczy, to umów na okres próbny do 1 mc i umowy na zastępstwo.Gdy pracownik jest szczególnie chroniony przed zwolnieniem (np. kobieta w ciąży przysługuje mu również po przywróceniu do pracy, wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy, tj. od zwolnienia do ponownego zatrudnienia.
04-24-2018,
zdaje się że umowy zlecenie to też nie obejmuje
04-24-2018,
umowa zlecenia, to umowa cywilnoprawna nie jest regulowana przepisami prawa pracy...kodeks cywilny nie przewiduje ochrony kobiet w ciąży.
04-24-2018,
Mialam umowe o prace na pol etatu na czas okreslony (na rok ) zlozylam pozew o przywrocenie do pracy do sadu pracy. ale wiem ze moge tez rzadac odszkodowania dlatego chcialam zapytac na jakiej podstawie moge je zlozyc i jak uzasadnic. Do tego jest jeszcze kwestia pewnych spraw u mnie w pracy o których dotyczas nie mowiłam ale myślę, że teraz warto o tym będzie wspomnieć jak np mobbing i próby molestowania a zwolnienie jest też poniekąd odwetem

Jest to dość skomplikowana sprawa dlatego oprócz porad potrzebuję też namiar na dobrego adwokata od prawa pracy i to dość pilnie
04-24-2018,
zwolniona zostalam z art.30 par.1 pkt.2 KP za wypowiedzeniem
04-24-2018,
Zgodnie z art. 177 § 1 k.p. w okresie ciąży pracownicy pracodawca nie może wypowiedzieć jej umowy o pracę...wiec takie wypowiedzenie nie jest zgodne z prawem. Chyba, że nie wiedział o ciąży ale nawet jakby się okazało, że w po wręczeniu wypowiedzenia pracownica jest w ciąży i tak przysługuje jej ochrona z art 177 ponieważ z chwilą stwierdzenia stanu ciąży w okresie wypowiedzenia wypowiedzenie staje się bezskuteczne.
04-24-2018,
wiedziala od samego poczatku Wink dziękuję za namiary na adwokata, będę mocno działała w tej sprawie
04-24-2018,
Ja także w sprawie odszkodowania od pracodawcy za zwolnienie

Mój narzeczony dostał dziś wypowiedzenie z pracy jest na świadczeniu rehabilitacyjnym 4 miesiąc,miał wypadek w pracy jak dźwigał silnik wypadł mu dysk w pracy nie zgłoszono wypadku,wysłali go do szpitala i ma wypis z Tarnowa bo tam był w delegacji i wrócił pociągiem do domu.Był na rozmowie u prezesa swojej firmy i się z nim dogadał że on tego nigdzie nie zgłosi bo firma miałaby problemy a w zamian jak wróci do pracy to na inne stanowisko i z lepszą stawką a tu dziś dostał wypowiedzenie.Dodam że narzeczony był dwa razy w szpitalu i teraz jedzie do sanatorium.Co teraz może zrobić nie chodzi już o pracę tylko o jakieś odszkodowanie czy zadośćuczynienie.

Ile za prowadzenie takiej sprawy weźmie adwokat, czy można umówić się na jakąś prowizje od wygranego odszkodowania. Nie specjalnie teraz mamy pieniądze na prawnika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS