Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JAzda po pijaku, po alkoholu - jak się bronić? lista adwokatów
09-01-2014,
JAzda po pijaku, po alkoholu - jak się bronić? lista adwokatów
temat bijący rekordy popularności na blogu - tak więc zakładam temat na forum. Opisujcie swoje historie, zadawajcie pytania, opiszcie jak udało wam się wybronić po tym jak złapali Was na jazdzie po pijaku lub jaką karę dostaliście?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014,
RE: JAzda po pijaku, po alkoholu - jak się bronić? lista adwokatów
Witam.

20 maja 2014 r. zatrzymała mnie policja za jazdę po pijaku i zabrała od razu prawo jazdy – 1,1 promila.
dziś czyli 01.09. otrzymałem wyrok w zawieszeniu i zakaz prowadzenia pojazdów na 1 rok.
Sad zaliczył mi okres faktycznego zabrania prawa jazdy do dnia wyroku, tj. ok. 4,miesięcy.
Moje pytanie brzmi:
- jeżeli wniosę apelację i ona zostanie rozpatrzona dopiero np. za 3 miesiące to od kiedy mi biegnie zakaz? i co z tym okresem pomiędzy pierwszym wyrokiem a drugim wyrokiem?
09-01-2014,
nawet jak złożysz aplajcę od wyroku sądu 1 instancji to i tak okres zatrzymania prawa jazdy liczy się od dnia 20 maja 2014r tj. czyli od kiedy policja zabrała ci prawo jazdy
09-01-2014, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2014 przez admin.)
oto moj smutny przypadek - mój wynik oscylował w granicach -1 pomiar 0,27 mg/l -2 pomiar 0,26 mg/l -3 pomiar 0,25 mg/l !Przypomnę że do 0,25 mg/l czyli w tak zwanym wydychanym jest wykroczenie,a powyżej już przestępstwo czyli sprawa karna jeśli dobrze pamiętam z art.178.W pierwszej sprawie sąd orzekł właśnie z kk 1 rok bez prawka.Oczywiście zasięgnąłem pewnych rad i wynająłem wtedy adwokata ponieważ nie chciałem być osobą karaną z kodeksu karnego.Adwokat znalazł bład w postępowaniu policji i prokuratora. Oczywiście odwołaliśmy się bo na sprawę nie był dostarczony dokument alkomatu którym byłem badany,przypomnę że każde urządzenie badające trzeźwość musi przejść tzw.kalibrację co 6 miesięcy.Zgodnie z prawem mogłem jeździć samochodem ponieważ po odwołaniu wyrok nie może się uprawomocnić,a przy kontroli policyjnej po prostu mówi się że zapomniało się dokumentu-mandat 50 zł Smile.Na kolejną sprawę dowieziono atest alkomatu ale wezwano nie tą funkcjonariuszkę która mnie kontrolowała więc sąd nie mógł wydać wyroku i znów sprawa odroczona.Dodam że zatrzymano mi prawko we wrześniu 2013 a 2 sprawa odbyła się pod koniec stycznia 2014.W marcu dotarła funkcjonarjusz Policji i sąd podtrzymał wyrok z 1 sprawy lecz wtedy adwokat powołał się na jakiś artykuł błędu statystycznego,już nie pamiętam jak on dokładnie brzmiał,ale przedstawiliśmy swoje zdanie przed sądem (który nalegał abym dobrowolnie się poddał karze)i poprosiłem o zasięgnięcie opinii ekspertów w tej sprawie.Oczywiście sąd podtrzymał swoje stanowisko,ale ja na tej podstawie napisałem kolejne odwołanie.Na ostatniej sprawie która odbyła się w sądzie rejonowym pod koniec marca 2014 prokurator na wszystkie osoby próbował wymuszać na sędzim aby sprawa pozostała jako sprawa z kodeksu karnego a nie wykroczeń,ponowne pytania do policjantek czy przypadkiem sie nie chwiałem lub czy wysławiałem się niewyraźnie.Funkcjonariuszki zeznały w tym momencie na moją korzyść informując sąd że to była tylko rutynowa kontrola a moje zachowanie nie wzbudzało żadnych zastrzeżeń,nawet po dokonaniu badania alkomatem zachowywałem się grzecznie i nie sprawiałem żadnych problemów.Po tym sąd odczytał ekspertyzę na którą się powołałem,a brzmiała ona mniej więcej tak:Informacja o błędzie statystycznym alkomatu model… przy wyniku badania na zawartość alkoholu 0,27 mg/l stwierdzam że mógł być on w granicach od 0,23-0,29 mg/l…sąd zgodnie z obowiązującymi przepisami stwierdził że wyrok zawsze jest wydawany na korzyść obwinionego więc zakwalifikował pomiar 0,23 mg/l jako prawidłowy a sprawę karną na sprawę o wykroczenie.Niestey podtrzymał wyrok 1 roku zakazu ale w tym momencie z kw.Adwokat napisał kolejne odwołanie juz nie mogłem do rejonowego więc po przez rejonowy do okregowego że prawo jazdy to mój chleb i proszę o skrócenie kary poniżej 1 roku zakazu.Od kwietnia czekałem na sprawę w sądzie okręgowym do sierpnia 16 lub 17 odbyła się sprawa,oczywiście cały czas jeździłem normalnie samochodem bo nie było jeszcze prawomocnego wyroku,przez ten czas chyba miałem 3 kontrole oczywiście mandaty po 50 zł za brak dokumentu.Dopiero po sprawie w okregowym przystopowałem bo podtrzymał on wyrok rejonowego.Najlepsze w tym wszystkim jest to że informację z wydziału komunikacji o zatrzymaniu prawa jazdy dostałem 10 września 2013 a 11 września ide je odebrać.Oczywiści udało mi się ale tego nie pochwalam,zrobiłem błąd i nikomu nie życzę takiego stresu.Pozdrawiam.
09-02-2014,
Lucas skąd jesteś i jaki adwokat prowadził Ci sprawę?
09-02-2014,
Wrocław, adw. Paweł Borowski jak ktoś ma sprawę za jazdę po pijanemu to polecam gość naprawdę jest obeznany w temacie i chyba ma sporo takich spraw bo w kancelarii raz czekałem i spotkałem faceta w moim wieku co z tym samym tematem przyszedł
09-02-2014,
Witam kilka dni temu zostałem zatrzymany na terenie Legnicy - pytanie jaki wpływ na wyrok ma jeśli świadectwo wzorcownia tzw. kalibracji które powinno być co 6 mieś odnawianie miało prawie 14 mieś (8 mies po terminie).Niezrobiono testu czystości, nie zachowano odstępu 15min pomiędzy badaniami (w moim przypadku odstęp wynosił 10 min).Dodam jeszcze ,że nawet nie rozpakowano przymnie ustnika tylko juz był założony ani nie spytano mnie czy w czesniej cos piłem jadłem czy paliłem. czy w Legnicy jest dobry adwokat od tego typu spraw ?
09-02-2014,
Marcinos mam prawie identyczny przypadek i wlasnie jestem po wizycie u adwokata - wazna sprawa to czy przyznałeś się policjantom że piłeś? Jak powiedziałeś, że tak i ile i kiedy to słabo ale jak nic nie mówiłeś i się wyparłeś to sprawa jest na dobrej drodze - tak mowi moj adwokat a widać, że w temacie jest biegły z tym że ja jestem z Warszawy. Jak powiedziałeś, że pileś i kiedy to Ci powołają biegłego który będzie ustalał czy mogłeś mieć stężenie alkoholu we krwi. a tak to nie mają dowodu bo brak aktualnego świadectwa wzorcowania dyskwalifikuje wynik badania jako dowód.
09-03-2014,
heh Liszowskiej poleccie jakiegoś dobrego adwokata z Warszawy Tongue http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jo...Id,1494010
09-11-2014,
Niestety ja też muszę poszukać adwokata po tym weekendzie Sad proszę o namiary do kogo iść z taką sprawą w Warszawie?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS