Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podział majątku i wycena nieruchomości
02-05-2015,
Podział majątku i wycena nieruchomości
Witam,

Mam kilka pytań związanych z podziałem majątku i wyceną nieruchomości przez biegłego rzeczoznawcę.
1. Czy biegły rzeczoznawca majątkowy powołany przez sąd podczas sprawy o podział majątku bierze pod uwagę wartość obciążenia hipoteki/kredytu wziętego na dom?
2. Czy w jakikolwiek sposób wartość zaciągniętego kredytu ma wpływ na wycenę nieruchomości?

Pytam o powyższe, ponieważ moja siostra wkrótce będzie walczyła w sądzie o własny dom. Dzisiaj dowiedziałem się od niej - nie wiem skąd się dowiedziała, chciałbym to potwierdzić - że biegły rzeczoznawca majątkowy powołany przez sąd, a w konsekwencji sam sąd nie bierze pod uwagę wartości kredytu/obciążenia hipoteki. Jak to wygląda w rzeczywistości?

To dla mnie o tyle niezrozumiałe, że we wszystkich artykułach, które czytałem na ten temat jest wspominane, że wartości ustalane przez biegłego są rynkowe, a przecież nikt za dom o wartości 500 000 zl z hipoteką obciążoną na 300 000 zł nie zapłaci za niego 500 tyś zł. Myślę, że taka wycena - myśląc logicznie - powinna wynosić właśnie te 300 000 zł.

Pomożecie? [/align]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS