Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ROZWÓD, ORZEKANIE O WINIE , ADWOKAT WARSZAWA
08-29-2014, 09:20 PM
ROZWÓD, ORZEKANIE O WINIE , ADWOKAT WARSZAWA
jestem w związku 15 lat mamy córkę 13 letnią. Od jakiegoś czasu moja żona zbyt dużo czasu zaczęła spędzać na czatach gry online, wywalało to u mnie pewien niepokój lecz wmawiałem sobie eo to tylko zabawa. Po jakimś czasie żona powiedziała że jedzie do kuzynki. Była tam już wcześnie sama oraz z matka wiec nie wzbudzałem podejrzeń. Po ostatnim jej powrocie stwierdziła że odchodzi bo tam poznała kogoś i że chce spróbować ułożyć sobie. Podjąłem własne śledztwo. Okazało się że ten człowiek jest właśnie osobą którego poznała na grze a mnie zwodziła przez te kilka miesięcy w dodatku rozwodnik. Po rozmowie z żona wyjaśniła że powodem odejścia są kłopoty finansowe oraz mój charakter. Podkreślam że nigdy żony nie uderzyłem, nie jestem alkoholikiem, nie robię awantur, nadal ja kocham i chce ratować nasz związek. I teraz pytanie czy:
1. jeżeli złoże wniosek o rozwód to będzie to jej wina czy tez moja i czy przyczyną rozpadu może być charakter ewentualnie kłopoty finansowe?
2. i czy jeżeli ona złoży i przyzna się że taka była prawda i to jej wita jakie poniesie konsekwencje prawne?
3. i czy ten gość może być przyczyna rozpadku mojego związku?
4. który adwokat w warszawie jest dobry do rozwodu i czy warto z taką sprawą iść do adwokata?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 01:13 AM
RE: ROZWÓD, ORZEKANIE O WINIE , ADWOKAT WARSZAWA
Składając pozew o rozwód może Pan wnosić o orzeczenie rozwodu wyłącznie z winy żony podając zdradę jako powód rozpadu małżeństwa. Żona oczywiście może się z tym zgodzić bądź też nie. Sąd po zebraniu dowodów (które powinien Pan dostarczyć) może orzec rozwód z winy żony. Ma Pan prawo wtedy do złożenia wniosku o alimenty, ponieważ, całą winą za rozpad małżeństwa jest obarczona żona. W przypadku rozwodu z orzekaniem o winie moim zdaniem zawsze warto skorzystać z pomocy dobrego adwokata
09-16-2014, 12:53 AM
RE: ROZWÓD, ORZEKANIE O WINIE , ADWOKAT WARSZAWA
Dzięki za odpowiedz - jeszze pytanie - jakie mam szanse? czy sprawa będzie długo trwała. Jak już złoże pozew to ile będę czekał na rozprawę i jak w tym czasie postępować??? co do adwokata do którego najlepiej iść?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS