Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renomowana Kancelaria Adwokacka w Warszawie (rozwód podział majątku)
09-08-2014, 09:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2015 04:04 AM przez Serbion.)
Renomowana Kancelaria Adwokacka w Warszawie (rozwód podział majątku)
witam,

poszukuję informacji o dobrych Kancelariach Adwokackich w Warszawie. Moja sprawa dotyczy rozwodu z orzekaniem o winie z tym, że mój mąż jest obcokrajowcem. Nasz majątek częściowo znajduje się w Polsce częściowo za granicą, on na co dzień pracuje w Londynie. Najbardziej boje się kwestii związanej z opieką nad dziećmi bo to na pewno będzie problem. Potrzebuję kogoś obeznanego w prowadzeniu spraw rozwodowych oraz w prawie międzynarodowym, dobrze by było aby adwokat prowadzący znał także angielski oraz niemiecki. Czy możecie polecić mi jakaś kancelarię z dobrymi opiniami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-08-2014, 09:30 PM
RE: Renomowana Kancelaria Adwokacka w Warszawie
Większość adwokatów posiadających jak to nazwałąś Renomowane Kancelarie to "dziadki" którzy skończyli studia prawnicze w szczytowym socjalizmie-wiec weź to pod uwagę, że nie pomogą Ci, rzadko też znają obce języki - wiara w to, że silne są w nich skłonności do samokształcenia jest naiwnością. Renomę wyrobili sobie w latach 90 i do tej pory na tym jadą ale jakość usług jest jaka jest. Dobrych kancelarii specjalizujących się w rozwodach i mających jeszcze rozeznanie w prawie międzynarodowym to w Warszawie możesz ze świecą szukać. Oczywiście każdy na stronie ma napisane, że posiadają doświadczenie w takich sprawach ale uwierz mi ja w podobnej sprawie z kuzynem pół Warszawy znalazłem zanim dotarliśmy do adwokata który do sprawy podszedł odpowiednio.
09-08-2014, 09:56 PM
hej. Adwokata poszukaj dobrego - nie wiem jak jest w przypadku rozwodów z obcokrajowcami bo moja sprawa dotyczyła rozwodu i ustalenia opieki nad dzieckiem - sprawa także w Warszawie - adwokat a właściwie adwokatka polecona przez znajomego znajomego. Na rozwód zgadzaliśmy się obydwoje, spór dotyczył opieki nad dzieckiem. Od początku odnosiłam wrażenie, że mój adwokat nie działa na moją korzyść, tylko na korzyść mojego męża. Za jego doradztwem podjęłam wiele decyzji, które później odwróciły się przeciwko mnie. Dzięki nim małżonek bardzo dużo zyskał przy ustalaniu opieki nad dzieckiem i widywanie się z nim, natomiast dziecko niekoniecznie. Jest teraz rozbite i nie wie gdzie jest jego dom (bo co drugi dzień u ojca), ani kogo słuchać. Samo ustalanie przez sąd z kim ma być dziecko, uważam za farsę. Sąd opiera swoją decyzję ważąca na losach dziecka na dwugodzinnym badaniu w RODK, za które musiałam zapłacić nie małą sumę. Na sali rozpraw miałam wrażenie, że adwokatowi męża sąd pozwala na więcej, tzn. na potok słów, wyrażanie swoich opinii, wnikliwe przepytywanie.Miałam dużo problemów na co dzień z mężem, a mój adwokat nie był w stanie (nie chciał?) mi udzielić sensownej porady co mogę w danej sytuacji zrobić. Zawsze słyszałam odpowiedź, że muszę mu nie podskakiwać, bo się rozmyśli i nie zgodzi na rozwód. Chciał po prostu szybko zakończyć sprawę, zgarnąć resztę kasy i mieć spokój. Cierpliwie znosiłam to przez dwa lata. Zostanie to moim koszmarem i na pewno więcej nie wyjdę za mąż. Nasze prawo jest tak dziwnie skonstruowane, że do zawarcia ślubu nie potrzeba dużo pieniędzy, czasu i świadków. Zaś przy rozwodzie...można stracić majątek. Dlatego zdecydowanie poszukaj dobrego adwokata takiego z zapałem do pracy - ja poszłam właśnie do renomowanej kancelarii gdzie zostawiłam majątek a faktyczny efekt był bardzo słaby.
09-08-2014, 10:30 PM
Na te właśnie renomowane i prestiżowe kancelarie najbardziej bym uważała - biorą kasę i nic nie robią! To najszczersza prawda. Ja właśnie poszłam do takiej kancelarii bo duża ładna, kilkunastu adwokatów - kolega mówił, że jedna z największych i najlepszych w Warszawie itp. Wszystko wygląda cudownie na początku. Szybko podpisane pełnomocnictwo, od razu kasa na stół w całości o to kwota za rozwód ponad 15 tyś zł. Adwokaci powiedzieli, że nie mogą niczego zagwarantować ale mają sposoby swoje i doświadczenie dzięki czemu mam duże szanse na wygraną a co było poźniej - moją sprawę dostał jakiś adwokat który w tej kancelarii pracował nie spełna rok i jak poźniej zobaczyłam rzucali mu każdy rodzaj spraw których nie chcieli ci lepiej ustawieni w kancelarii. Adwokat NIE ZROBIŁ ABSOLUTNIE NIC co mogło by korzystnie wpłynać na sprawę!!! Co więcej na pierwszym spotkaniu zawsze prosiłam o spotkania przed rozprawą - gdybym miała pytania, wątpliwości - jak przyszło co do czego to nigdy nie było na to czasu a ja wchodziłam na rozprawy skołowana. Na 3 rozprawę przysłali APLIKANTA po czym wypowiedziałam pełnomocnictwo i sprawę zleciłam komu innemu ale cała kwota którą wpłaciłam przepadła....
09-08-2014, 11:17 PM
Pytanie do Grom11 i Mauricia - do jakich adwokatów finalnie trafiliście i czy są godni polecenia? Jeśli to nie tajemnica możecie podać stawki?
09-16-2014, 12:45 AM
podbijam wątke gdyż też potrzebuje na szybko nazwisko dobrego adwokata.
09-29-2014, 10:47 PM
Ja polecam adwokata Jacka Sosnowskiego jak już przeniosłam sprawę do niego to zupełnie inna bajka - wszystko zrobione porządnie i solidnie, szczególowo omówione - przed rozprawą zawsze spotkanie wcześniej aby omówić kwestie które mi się nazbierały międzyczasie. Zrobił mi i rozwód i podział majątku a także sprawy związane z opieką. Naprawdę angażuje się w sprawe. Cenowo to chyba musisz indywidualnie sprawę omówić ale powiem, że na podstawie tego co widziałam na rynku adwokatów ma naprawdę dobre ceny.
10-02-2014, 12:33 AM
Szelbis wysłałem Ci info na prv ale nie wiem czy dochodzi to do Ciebie....
08-03-2015, 04:09 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2015 04:13 AM przez Majkelmor.)
RE: Renomowana Kancelaria Adwokacka w Warszawie (rozwód podział majątku)
witam, obecnie jestem na wakacjach ale zaraz po powrocie chcę się rozwieść i podzielić majątek... Tymczasem ustalam do kogo warto się udać w takiej sprawie - mam wstępnie upatrzonych kilka kancelarii w Warszawie ale korzystając jeszcze z czasu walę zapytać czy może polecacie kogoś kto wyróżnia się jakością i dobrym prowadzeniem spraw rozwodowych? Zależy mi też aby ubiegać się o nierówny podział majątku!!! Rozwód będzie ze względu na zdradę.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS