Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwód, separacja, adwokat Gliwice
08-29-2014, 08:38 PM
Rozwód, separacja, adwokat Gliwice
Witam.Nie wiem co zrobic.Tak wiem to nie forum psychologiczne.Jestesmy malzenstwem 3 lata.Ze zwiazku mamy coreczke 1,8 mcy.Maz po urodzeniu sie corki bardzo sie zmienil.Zreszta sam o tym dobrze wie.Mowi ze nie dorosl do roli ojca ani meza.Olewa nas totalnie.W domu nie pomaga nic.Mala sie nie zajmuje.A gdy przyjdzie z pracy to robi awantury typu trzy okruszki na desce do krojenia.Mala potem sie go boi nie chce isc do niego.Mieszkamy w domu tesciowej.Ja nie pracuje.Nie bylo gdzie wracac po ciazy.Szukam pracy ale komu taki pracownik ktory tyle lat nie pracowal-duze problemy z donoszeniem ciaz.Maz pracuje i zarabia 3500 na reke plus prowadzi dzialalnosc.Z dzialalnosci zarobki sa rozne od 3-10000 mcznie.Firma jest zalozona od grudnia.Pytanie co lepsze byloby dla nas separacja czy rozwod? Jesli za porozumieniem stron to czy dostane alimenty na mala i czy moge starac sie o alimenty na siebie do monentu do kiedy na e znajde pracy? Dodam ze maz ma leasing na firme w wys.1000 zl.A na osobe prywatna (siebie)kredyt w wys 600 zl miesiecznie.Chcialam sie jeszcze zapytac jak to ma sie do tego jesli bedziemy po rozw.lub w separacji a przestanie splacac kredyt? Wyrazilam zgode na wziecie kredytu (podpis na umowie kredytowej).

Wiem, że sobie sama z tym nie poradzę - jestem z Gliwic dlatego poszukuję wstępnie adwokata lub radcy prawnego który przygotuje mnie i poprowadzi sprawę rozwodową? Jakie są koszty? do kogo pojsc , czy mogę prosić o pomoc oraz opinie o adwokatach z regionu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2014, 01:20 AM
RE: Rozwód, separacja, adwokat Gliwice
Przede wszystkim postaraj się udokumentować jego dochody. Kopie wystawianych faktur, wyciągi z konta firmowego i osobistego - na które przelewane jest wynagrodzenie.
Dostaniesz alimenty na małą, na siebie w zasadzie tylko wtedy, gdy udowodnisz mu wyłączną winę za rozpad małżeństwa. Bez niebieskiej karty i świadków będzie to trudne.

Nie martw się kredytem. Może cię straszyć, że nie będzie płacił, ale nie zaryzykuje konta firmy i własnego po to, by zainteresować komornika Twoimi nieistniejącymi dochodami.
Masz prawo starać się o 100% kosztów utrzymania dziecka.
O alimenty postaraj się najpierw. Dopiero później pozew o rozwód lub separację.
I poszukaj pracy i lokum.

co do kosztów oraz całego przebiegu rozwodu możesz sobie poczytać tutaj http://www.blog.wybierzprawnika.com/adwo...-katowice/ - na portalu natomiast znajdziesz na pewno dobrego adwokata z Gliwic
09-01-2014, 01:37 AM
Dzieki za odp, niestety nie mam dostępu do firmowego konta tak więc nie jestem w stanie zdobyć wyciągów. Artykuł bardzo przydatny - byłam na 2 rozmowach z adwokatami i teraz wiem ze wydałam pieniądze bez sensu. Byłabym wdzięczna za podanie konkretnych nazwisk
09-16-2014, 12:48 AM
Zanm zadasz pytanie o dobrego adwokata zobacz opinie na portalu http://www.wybierzprawnika.com - szybko znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie
12-11-2015, 07:58 PM
Witam, od ostatniego wpisu minęło trochę czasu czy ktoś może już wybrał adwokata który przeprowadził jego sprawę. Bardzo bym potrzebowała dobrego polecenia do sprawy o rozwód, podział majątku i ustalenie opieki nad dziećmi. sprawa jest bardzo pilna
11-10-2016, 01:28 AM
Cześć, Jestem w bardzo trudnej sytuacji mój mąż stosuje od dłuższego czasu wobec mnie przemoc fizyczną oraz psychiczną. Miesiąc temu poprzez hazard popadł w długi i zaczął pić więcej niż zwykle. To wszystko się nasiliło bardzo. Chcę NATYCHMIAST wystąpić o rozwód, alimenty a także pozbawić go kontaktu z dziećmi ( mamy małego syna i córkę) gdyż wobec nich także stał się agresywny. Ostatnio mnie pobił

Proszę powiedzcie do którego ADWOKATA W KATOWICACH iść z tą sprawą - chcę to zrobić natychmiast. Dziś uciekłam z dziećmi do rodziców bo mieszkanie z nim stało się zbyt niebezpieczne. Bardzo PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!
11-10-2016, 02:23 AM
hej, prawie rok temu miałam ten sam problem. Poszukałam nieco i popytałam i wybrałam kancelarię adwokata Jacka Sosnowskiego - mają siedzibę w Gliwicach ale to nie jest żaden problem.

Idź umów się na spotkanie na pewno Ci pomogą dobrze i skutecznie. Tak było w moim przypadku. Powiem Ci jeszcze, że idź już teraz kiedy wszystko jest na gorąco. Tak jest najlepiej - później zaczną się rozterki a to kompletnie nie potrzebne. Ja 2 razy się rozmyślałam ale kiedy w końcu zapadła decyzja to dziś mogę śmiało powiedzieć, że to była najlepsza decyzja w ostatnim czasie. Nic się nie martw to nie jest takie straszne jak myślisz - większość spraw załatwi za ciebie adwokat, doradzi ci opowie jak to będzie wyglądało.trzymaj sie i powodzenia!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS