Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwód za porozumieniem stron....
10-02-2014,
Rozwód za porozumieniem stron....
Witam Państwa

Zamierzam wziąć z żoną rozwód - nie ma konkretnego powodu co do obarczenia kogoś winą po prostu uznaliśmy, że tak będzie najlepiej..

Teraz mam do Państwa takie zapytania :
Mamy mieszkanie pod hipotekę (kredyt) spłacamy go dopiero 6 lata ( pozostało 24 lat)

1. Czy po rozwodzie sąd może mnie usunąć z mieszkania.
2. Na jakiej podstawie sąd może przyznać mieszkanie jednemu z małżonków( ja mam zdolność kredytową, bank to potwierdził żona nie ma zdolności, ale czy mogą jej pomóc rodzice, czy jest takie prawo, że jak ktoś będzie chciał pomóc to sąd jakoś to rozpatrzy.
3. Żona chce dalej płacić kredyt, ale się wyprowadza do kawalerki. Ja nie chce mieć zobowiązań wobec niej ). Czy podczas sprawy jeżeli ona będzie miała zobowiązania czynsz za kawalerkę, prąd, media itp. Czy sąd jakoś na to patrzy na dodatkowe zobowiązania.
4. Na jakiej podstawie sąd przyznaje mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym jednej ze stron.

Napisałem ten post abyście Państwo mnie ukierunkowali jakie teraz mam poczynić kroki, aby proces się rozpoczął i abym miał możliwość pozostania w mieszkaniu z uwagi na zdolność kredytową ( czy to w ogóle ma jakieś znaczenie na całość sprawy ).

Czy w takiej sytuacji warto brać adwokata ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2014,
RE: Rozwód za porozumieniem stron....
1. Nie ma po temu powodu, rozwodzicie się ze sobą a nie z mieszkaniem. Jeśli mieszkanie jest wasze wspólne to najwyżej może orzec, że pomieszczenie A zajmujesz Ty, pomieszczenie B była żona. Nie decyduje to o prawie do lokalu, jedynie reguluje przestrzeń aby zapobiec konfliktom na tej płaszczyźnie. Sąd może orzec eksmisję tylko w rażących przypadkach naruszenia przez Ciebie miru domowego, np. jesteś agresywny, jesteś sprawcą przemocy itd.

2. Musicie się dogadać i złożyć zgodny wniosek o podział majątku. Kto się wyprowadza, kto płaci kredyt, kto komu ile winien itd. Sąd nie będzie wnikał kto jaką ma zdolność. Możecie to zawrzeć we wniosku rozwodowym, jeśli będziecie w 100% zgodni to sąd uzna że nie spowoduje to przewlekłości postępowania i załatwicie podział majątku za jednym zamachem z rozwodem bez ciągania się ponownie po sądach.

4. Na podstawie wniosku, które jedno z Was złoży. Jeśli drugie nie będzie protestować nie będzie też długotrwałych procedur. Wy deklarujecie co i jak zrobicie z kredytem i mieszkaniem a sąd to jedynie uprawomacnia.

Jeśli jesteście w 100% zgodni z małżonką to adwokat nie będzie potrzebny no chyba, że wspólnie pojdziecie i uzgodnicie szczegóły a adwokat Wam to wszystko napisze. Jednak jeśli nie masz 100% pewności, że małżonka sobie nie wynajmie adwokata to lepiej miej kogoś na wszelki wypadek lub chociaż idz sam skonsultować sprawę.
10-06-2014,
RE: Rozwód za porozumieniem stron....
Prosze mi powiedziec w ta druga strone, a mianowicie brak porozumienia. Jakby to wygladalo i moje wystapienie do sadu z pozwem poniewaz ile mozna sie mijac i udawac ze wszystko jest ok. Nie chce trwac w czyms co jest koncem i czekac na cod po prostu. Chcialbym wykonac jakies ruchy i dogadac sie raczej nie dogadamy. Rozwód będę brał w Warszawie - czy mzecie mi podac odrazu namiar na jakiegos dobrego adwokata rozwodowego no i do podziału majątku odrazu
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS