Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRUDNA SPRAWA ROZWODOWA ADWOKAT
08-13-2014,
TRUDNA SPRAWA ROZWODOWA ADWOKAT
Witam ! Jestem tu pierwszy raz.
Szukam wsparcia, otuchy dobrego słowa.
Po 31 latach małżeństwa złożyłam 20 czerwca pozew o rozwód z orzekaniem o winie. Powód- dręczenie mnie psychiczne, upokorzenia, wyzwiska, zarzucanie , że mam kochanków.
Mam na to nagrane komórką i sms świadczące jaką łaciną mąż do mnie się zwraca.Podałam świadków.
Mam 7 letnie dziecko, była już wizyta kuratora.
Dostałam pismo z Sądu czy wyrażam zgodę na mediatora. Potwierdziłam, że tak.
Sprawa dopiero 26 lutego ( po 8 miesiącach ).
Mamy własnościowe mieszkanie , w którym obecnie
wspólnie mieszkamy, mam swój pokój, syn śpi z mężem . Po rozwodzie nie mam gdzie iść, syn uczęszcza do pierwszej klasy , ja pracuję na 3 zmiany i synowa mieszkająca na parterze bloku pomagają mi podczas gdy ja jestem w pracy.

Nie mam siły walczyć. Nie chce robić z syna towaru do handlu, po rozwodzie będziemy razem mieszkać ale czy to tak się da?
Chce zmienić pozew na orzekanie bez winy, nie chce tego ciągnąć w nieskończoność. Czytałam, że tak szybciej się rozwód dostaje. A już na samą sprawę tyle czekam.Mam 50 lat, jestem w totalnej rozsypce, nie mogłam już dalej tego małżeństwa ciągnąc.

cO MYŚLICIE CZY WARTO WALCZYĆ, JEŚLI TAK TO TYLKO Z ADWOKATEM ALE TO KOSZTY a ja nie mam zbyt wiele pieniędzy - jaki adwokat poprowadzi sprawę rozwodową dobrze i tanio - chodzi o kogoś z Warszawy a z tego co się orientuje tutaj koszty są zabójcze. POMOCY!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-13-2014,
RE: TRUDNA SPRAWA ROZWODOWA ADWOKAT
witam, rozwód bez orzekania o winie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem,(chyba,że ktoś z was ma naprawdę niezbite dowody na winę małżonka, taki rozwód też nie trwa długo), przed rozprawą można u notariusza podpisać rozdzielność majątkową i potem zostaje rozprawa w sądzie,ustalenie z kim zamieszkają dzieciaczki (najczęściej z mamusią ale drogie mamy nie zabraniajcie widywania się dzieci z tatusiem,ojcowie po rozstaniu , potrafią być 100 razy lepszymi tatusiami niż przed)
- w moim przypadku , kiedy emocje już opadły po prostu przyszłam do męża na kawę( jak gdyby nic, jak za dawnych czasów), na rozmowę i postawiłam go przed faktem dokonanym,wykorzystałam czas ,gdy poczuł się samotny i zagubiony po zerwaniu z kochanką,rozmowa przebiegła spokojnie ,wypisaliśmy czym chcemy się podzielić,żeby było sprawiedliwie , dzieciom nie zabraniamy się widywać, bo to nie ich wina,że rodzice się rozstają, do takiej decyzji trzeba niestety dojrzeć - (obie strony ) ,trzeba sobie zadać pytanie : jakie korzyści przyniesie mi przedłużanie rozwodu w nieskończoność? - to tylko nerwy i kolejne rozczarowania,a może warto napisać szczery list do drugiej połówki ( bez żadnych pretensji), z którą już nie mieszkacie ,przygotować ją na taką rozmowę,umówić się na spotkanie,podać wiarygodne argumenty za i przeciw,taki list może wpłynąć na zmianę decyzji drugiej strony,może dojdziecie do kompromisu - dlaczego? - ponieważ osoba nie ma z tobą bezpośredniego kontaktu, czasu na kłótnię , nie odpowie ci od razu -nie i koniec! - , nie zamknie drzwi przed nosem tylko musi pewne kwestie przemyśleć w samotności,zastanowić się, jest tylko jedno ale - trzeba znaleźć ten odpowiedni moment, życzę powodzenia,trzymam za was kciukasy Smile

Takie porady dostałam od mojego adwokata o dziwo - na prv podesłałam namiar bardzo dobry specjalista i jak widzisz człowiek który gra na dobro klienta. POWODZENIA
08-29-2014,
no to może napiszesz od jakiego adwokata bo szukam właśnie jakiegoś dobrego z warszawy ale kompletnie nie wiem na którego się zdecydować - wybór ogromny, ceny przeróżne - zupełnie nie wiem jak ocenić po rozmowie z adwokatem czy jest dobry czy nie a nie chcę się rozczarować jak już wyłoże gotówkę
09-17-2014,
adw. Jacek Sosnowski - też cieżko mi się było zdecydować ale to dobry wybór - doradzili koledzy z forum, ja też polecam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Wybierz Prawnika | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS