Adwokat Warszawa, Wrocław forum Wybierzprawnika.com

Pełna wersja: Kancelaria Windykacyjna w Warszawie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
bardzo pilnie potrzebuje namiar na dobrą kancelarię która prowadzi skuteczne postepowania windykacyjne.
Zależy o jakim sektorze mówimy? wierzytelności konsumenckie czy B2B. Sprawy trudne czy książkowe. Dłużnicy to wytrawni gracze czy przypadkowi dłużnicy. Opisz bardziej problem.
Chodzi o obsługę prawną spółki choć w głównej mierze sprowadza się to do postepowań windykacyjnych oraz ściągania długów. Spółka między innymi zajmuje się transportem i tutaj jest bardzo wielu dłużników zarówno w Polsce jak i za granicą. Oczywiście taka kancelaria musiała by wspierać także sprawy związane z podpisywaniem umów, prowadzeniem dokumentacji spółki, czasami zdarzają się sprawy sądowe itp. Współpracowaliśmy do tej pory z jedną kancelarią ale obecnie zarząd nie jest już zadowolony z usług tej kancelarii i mam za zadanie wyszukać dobry i skuteczny podmiot na rynku. W większości to dłużnicy którzy nie chcą iść do sądu i po dłuższym "męczeniu" dokonują spłaty ale oczywiście zdarzają się też trudne przypadki z którymi trzeba iść do sądu i są to dużo większe kwoty.
uhum czyi ty nie potrzebujesz kancelarii windykacyjnej tylko zwykła kancelarię prawną - jeśli dobra i kompleksowa obsługa to tylko kancelaria adwokacka lub radców prawnych, choć osobiście mam większe zaufanie do adwokatów. Taka kancelaria zrobi Ci obsługę całej spółki, windykacje itp. W przypadku gdy masz wielu drobnych dłużników i nic więcej to co innego bo tego typu sprawy wymagaja dobrego call center np: Intrum, Kruk itp. Ale dobra kancelaria zrobi Ci dużo lepszą windykację niż Kruk itp bo sama informacja dla dłużnika, że jego sprawę prowadzi adwokat ten i ten już mówi, że wierzyciel jest o krok od złożenia pozwu w sądzie a to oznacza komornika i dużo większe koszty.
Ja bym zdecydowanie poszedł do adwokata lub radcy prawnego - największa szansa na odzyskanie pieniędzy no i zawsze pełna obsługa prawna. Tylko właśnie poszukaj opinii bo wiadomo jak to na rynku jedni robią dobrą obsługę w dobrej cenie a inni gorszą w wyższych cenach. Trzeba popytać aby trafić jak najlepiej.
Na podstawie ostatnich doświadczeń z firmami windykacyjnymi, skłaniam się raczej do tych mniejszych, działających regionalnie, które każde zlecenie dopieszczą. Przejechałem się na wielkich "mc donaldach" windykacji i wiem, że jak zadzwonię do mojej firmy windykacyjnej, zapytać co w sprawie się dzieje, to nie zostanę 10 razy przełączony i za każdym razem kto inny przeczyta mi notatkę z systemu...dlatego jeśli windykacja to tylko kancelaria adwokacka - nie ma sensu jednej firmie powierzać obsługi prawnej a drugiej windykacji jak tutaj można połączyć jedno i drugie i jeszcze dzięki zleceniu wyndykacji zaoszczędzić na obsłudze prawnej.Zresztą dzisiaj kiedy wszystkie firmy biorą tylko % po skutku, jedyne ryzyko podjęcia współpracy z mniejszą firmą to strata czasu, ale i tego można uniknąć podpisując umowę na określony czas.

Jeżeli ktoś szuka rzetelnej firmy proszę o info na PM, chętnie pomogę.
Jeśli chodzi o obsługę prawną i windykację długów to poczytałem nieco i sporo pozytywnych opinii ma kancelaria adwokacka adw. Sosnowski z Marszałkowskiej. Ktoś może korzystał lub słyszał?
Adwokat z bardzo dobrą opinią, z tego co wiem ta kancelaria dobrze sobie radzi z obsług prawną a co windykacji to nie słyszałem aby robili jakieś grube sprawy.
Przekierowanie