Adwokat Warszawa, Wrocław forum Wybierzprawnika.com

Pełna wersja: Obsługa prawna firm, spółki Wrocław
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zakładam solidarnie spółkę z trzema wspólnikami, każdy będzie członkiem zarządu a ja będę prezesem. Poszukuję kancelarii adwokackiej lub radcy prawnego do obsługi kompleksowej. Czy jest tu ktoś kto może pomóc zlokalizować kancelarie dobrą ale nie drogą? Proszę o namiary!

Poza tym może coś doradzicie na początek. Kwestia jest taka czy istnieje dla nich jakaś furtka, która pozwalałby odpowiedzialność za długi czy inne kwestie prawne przerzucić na mnie? Czy każdy z nas solidarnie odpowiada za stan spółki?
odpowiedź na to pytanie zależy od tego jaka to forma spółki? jawna, zoo czy ...?
Ma być to spółka zoo
299 KSH solidarna odpowiedzialność członków zarządu. Prezes jest także członkiem zarządu, więc solidarnie. Warto jednak spisać regulamin pracy zarządu i określić kompetencje poszczególnych członków. Teoretycznie jest solidarność, ale w sądzie widziałem już rożne cuda ze zwolnieniem się z odpowiedzialności przez poszczególnych członków.
Art. 299. § 1. Jeżeli egzekucja przeciwko spółce okaże się bezskuteczna, członkowie zarządu odpowiadają solidarnie za jej zobowiązania.

§ 2. Członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności, o której mowa w § 1, jeżeli wykaże, że we właściwym czasie zgłoszono wniosek o ogłoszenie upadłości lub wszczęto postępowanie układowe, albo że niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości oraz niewszczęcie postępowania układowego nastąpiło nie z jego winy, albo że pomimo niezgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości oraz niewszczęcia postępowania układowego wierzyciel nie poniósł szkody.

§ 3. Przepisy § 1 i § 2 nie naruszają przepisów ustanawiających dalej idącą odpowiedzialność członków zarządu.
Dziękuje serdecznie za odpowiedź.
Czyli rozumiem, że będąc prezesem w takim układzie nie jestem w żaden sposób bardziej narażony niż pozostali członkowie zarządu?

Jak z kwestią wyboru kancelarii do obsługi prawnej spółki czy lepiej mieć firmę zewnętrzną czy zatrudnić np radcę prawnego aby był na miejscu i prowadził wszystkie dokumenty?
jeżeli będziecie mieli porządek w papierach to raczej nie. Porządek to np. uchwały zarządu dotyczące zaciągania zobowiązać powyżej kwoty xxx lub odnośnie podpisania ważnej umowy. Wtedy członkowie zarządu mają małą możliwość udowadniania w sądzie, przy przeniesieniu odpowiedzialności, że nic nie wiedzieli itd.

Społka zoo jest łatwa w zakładaniu i ok na dobre czasy, ale jak się zaczynają problemy to ciężko się z niej wyplątać. warto zapłacić za profesjonalne przygotowanie regulaminów spółki, a jest ich parę np. wynagrodzeń, pracy zarządu, prowadzenia obiegu dokumentów. Poczatkujący to bagatelizują, a potem........

Z wyborem kancelarii to też rozejrzyj się dobrze bo na początku jest wszystko fajnie i miło a później zaczyna się olewactwo i robienie rzeczy po łepkach. Sam przerabiałem - szukając obsługi prawnej do firmy miałem już chyba wszystkie możliwe rozwiązania - radca prawny w firmie - to zależy ile masz pracy jeśli codziennie coś jest to warto jeśli nie to będziesz płacił a będzie robił u Ciebie swoją prywatę.

Kancelaria z zewnątrz - tu musisz wybrać kogoś z dobrymi opiniami i jeszcze mieć sensowną umowę - czasami ryczałt wychodzi lepiej niż rozliczania zadaniowe ale to się dowiesz po kilku miesiącach jak zobaczysz ile jest pracy z twoimi sprawami. Chyba najlepiej na początku ryczałt umówić możliwie nisko i jeśli spraw jest mniej to wtedy wyjść na rozliczenia zadaniowe. Na prv napiszę Ci z której kancelarii my korzystamy bo we Wrocławiu przerobiliśmy już kilka i trudno jest zlokalizować sensowną
Też proszę o namiar na dobrą kancelarie na prv, bo to co teraz mamy to jakaś tragednia
Dzięki za namiary - skontaktuję się z tą kancelaria ale może jeszcze podpowiecie

Z tego co wiem będziemy mieli standardową umowę - ale chciałbym mieć pewność że umowa traktuje na równo wszystkich a nie obciąża mnie bardziej niż innych. Na co zwrócić uwagę?
hmmm skoro zakładasz spółkę z kolegami i będziesz w niej prezesem to sam musisz ocenić czy masz realny wpływ na spółke czy masz robić za słup. umowa powinna być skonstruowana pod to, co ustalicie np. jaką wiekszością głosujecie itd. 3 to liczba wysoce konfliktowa.
MOŻECIE OFICJALNIE NAPISAĆ DO KTÓREJ KANCELARII WE WROCŁAWIU ZGŁOSIĆ SIĘ PO OBSŁUGĘ PRAWNĄ TEŻ MAM TAKĄ POTRZEBĘ?
Przekierowanie