Adwokat Warszawa, Wrocław forum Wybierzprawnika.com

Pełna wersja: Kupno auta z wadą ukrytą i wypadek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. W czwartek 10 maja kupiłam w komisie używany samochód Renault Scenic z 2005r za 9700zł. Samochód przed kupnem został sprawdzony na stacji diagnostycznej. Było tam kilka rzeczy do roboty, ale nic poważnego jednak chciałam go teraz w piątek odwieźć do mechanika. Dwa dni później, 12maja kupiłam dla syna fotelik samochodowy za 1750zl. Dziś jechałam po partnera na lotnisko i w drodze powrotnej zaczęło nam nagle stukać auto, po około 2 minutach zaczęliśmy hamować przed czerwonym światłem i przy prędkości około 30-40km/h odpadlo nam lewe przednie koło. Połamane nadkole itd. Żadnych innych szkód względem innych pojazdów. Wezwalismy lawete która zawiozła nas do najbliższego mechanika. Na miejscu okazało się że śruby które są w kołach są za krótkie i nie pasują do tych kół, stąd ten wypadek. Ewidentnie wina sprzedającego który w takim stanie auto nam sprzedał. Teraz jestem na sorze, mam problem z poruszaniem szyja. Dodatkowo ból prawego ramienia promieniujacy aż do kręgosłupa.
Moje pytanie: co mogę w takiej sytuacji zrobić? Rozumiem że jest to wada ukryta. Koszt naprawy to około 2000zl. 1750zl fotelik który już się nie nadaje do użytku, 360laweta
Jak załatwić taka sprawę z komisem? Dodam również że pracuje jako przedstawiciel handlowy, przez brak auta nie mogę w ogóle pracować przez najbliższe 2 tygodnie. (z powodu auta, jeszcze nie wiem jak wygląda kwestia zdrowotna bo oczywiście nadaaal czekam...)
Jakieś rady? Jak to załatwić?
Sporządzić całą dokumentację od umowy po rachunki, jakie poniosła Pani wydatki w związku z ukrytą wadą. Udokumentować stan auta przed i po. Opinia mechanika. Dokumentacja stanu zdrowia i wydatki z tym związane. I złożyć pozew odszkodowanie (w związku z ukrytą wadą poniosła Pani szkodę) + zadośćuczynienie (pogorszony stan zdrowia) i zwrot poniesionych kosztów naprawy i leczenia.
http://www.prawnicyodomotoryzacji.pl - zgłoś się do tej kancelarii zajmują się tego typu sprawmi tylko
Przekierowanie